Zamanlaması manidar! Juncker, Soros ile görüştü

Görüşme, AB Komisyonunun, Soros’a bağlı Orta Avrupa Üniversitesinin kapanmasına yol açacak Yüksek Öğretim Yasası nedeniyle Macaristan hakkında yasal işlem başlatmasının ertesi günü gerçekleşti.

Juncker ve Soros, görüşmeye ilişkin açıklama yapmadı.

”BU TOPLANTIDA ÖZEL BİR DURUM YOK”

Ancak AB Komisyonu Baş Sözcüsü Margaritis Schinas, Macaristan’ın eleştirleriyle ilgili olarak Junkcer’in kiminle görüşeceğine başkasının değil sadece kendisinin karar verdiğini ifade ederek, Gündemine ilişkin başkalarıyla pazarlık yapma huyu yok. İki adam birbirini 20 seneden fazla bir süredir tanıyor. Bu toplantıyla ilgili özel bir durum yok. dedi.

MACARİSTAN BAŞBAKANI ORBAN, JUNKER’İ ELEŞTİRMİŞTİ

Macaristan Başbakanı Viktor Oban, dün Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, finansal spekülatör olarak nitelediği Soros’un milyonlarca Avrupalı’nın hayatını mahvettiğini, avro düşmanı olduğunu ancak buna rağmen sıcak şekilde Brüksel’de karşılandığını söyleyerek Juncker’i eleştirmişti.

SOROS’UN MACARİSTAN’IN İÇİŞLERİNE KARIŞTIĞI İDDİA EDİLİYOR

Orban, Macaristan doğumlu Soros’u uzun zamandır ülkenin içişlerine müdahale etmekle suçluyor. Soros hakkında başka ülkeler tarafından da benzer iddialar dile getiriliyor.

İLİŞKİLİ HABERLER

Bir önceki yazımız olan Yunanistan'dan küstah Türkiye açıklaması başlıklı makalemizde DÜNYA Haberleri, eşek adası ve kammenos hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir