Yeni S500 füzelerinin testleri yapılıyor

Almaz-Antey Hava Savunma Kuruluşu’nun genel mühendisi Pavel Sozinov, Rusya’nın geliştirdiği yeni nesil S-500 uçaksavar füze sisteminin testlerinin yapılmaya başlandığını belirtti.

Sozinov, “Bugüne kadar yapılan yeni nesil uçaksavar sisteminin testleri başarıyla gerçekleştirildi, füzeler fırlatılmaya başlandı” dedi. Sazinov, S-500 yüzeyden-havaya uçaksavar füze sistemlerinin yeni nesline değindi.

S-500 uzun menzilli füze sistemi, yüksek irtifada uçakları durdurma ve balistik füzeleri durdurma özellikleriyle hava savunmasının potansiyelini arttırdı. S-500 uçaksavar füze sistemi sadece balistik değil aynı zamanda aerodinamik hedefler (uçak, helikopter ve diğer hava hedefleri) ile seyir füzelerini yok etmek için tasarlandı. Sistemin 600 km saniyede 7 kilometre hızla uçan 10 balistik süpersonik hedefi algılayabilir ve aynı anda vurabilir. Aynı zaman S-500 füze sistemi hipersonik seyir füzelerini de vurabilme özelliğine sahip.

Tatiyana Şuvalova 

Bir önceki yazımız olan Ruslardan gözdağı! ABD donanmasını felç ederiz başlıklı makalemizde abd, donald cook ve DÜNYA Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir