Vali Kalkancı’dan 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz’la beraber yakaladığımız birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu koruyup geliştirmenin yoğun çaba ve gayreti içinde olacaklarından hiç kimsenin şüphesinin olmamasını söyleyen Vali Kalkancı, “O karanlık gecede Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara inerek, demokrasisine, devletine ve mukaddesatına yönelen bu beyhude girişime en güzel cevabı veren Adıyamanlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Terör örgütü FETÖ/PDY tarafından aziz milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve milletimize karşı girişilen hain kalkışma, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliğinin idaresinde, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın ve hükumetimizin kararlı duruşu, tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletimizin demokrasimize ve hukukuna sahip çıkışı, vatanperver asker ve güvenlik güçlerimizin direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz gecesi Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. O meş’um gece tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman’da da halkımız, hiçbir ayrım gözetmeden yek vücut halinde gece gündüz demeden meydanları doldurarak şanlı bir direniş sergilemiştir. Bu asil duruş nesiller boyu unutulmayacak ve tarihe altın harflerle geçecektir. 15 Temmuz’la beraber yakaladığımız birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu koruyup geliştirmenin yoğun çaba ve gayreti içinde olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Allah 15 Temmuz’u bir daha bu millete yaşatmasın.

Bu duygularla, 15 Temmuz kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan “Önce Vatan” yazısı yeniden yazılıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir