Küstah karar: Ülkeyi terk et!

Umman makamlarının, Hindistan vatandaşı İslam alimi Süleyman Tahir el-Hüseyni en-Nedvi’den Suudi Arabistan ve ABD Başkanı Donald Trump’ı eleştirdiği gerekçesiyle ülkeyi terk etmesini istediği bildirildi.

Umman Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Hindistan vatandaşı Süleyman Tahir el-Hüseyni en-Nedvi’nin, 19 Eylül Salı günü Umman’daki bir üniversitede verdiği konferansta kullandığı ifadeleri kınıyoruz. denildi.

Açıklamada, Nedvi’nin, Umman’ın prensip ve siyasi yaklaşımına aykırı ifadeler kullandığı belirtilerek, Umman’ın bu sebeple Nedvi’den ülkeyi terk etmesini istediği aktarıldı.

ONLAR KASAPTIR

Nedvi konferansta, Amerikalılar Irak, Suriye ve Afganistan’da milyonlarca insanı öldürdü. Onlar kasaptır. demiş ve Suudi Arabistan’ı işaret ederek İhvan’ı, Karadavi’yi ve Hamas’ı barındırdığı için Müslüman bir devlete karşı onlarla nasıl iş birliği yapıyorlar. ifadelerini kullanmıştı.

Bir önceki yazımız olan Kuzey Kore'den Trump'a yanıt geldi başlıklı makalemizde DÜNYA Haberleri, Kuzey Kore ve trump hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir