Gölbaşı tren garı altına alt geçit yapılacak

Yapılacak olan alt geçitle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, “Gölbaşı’nın önemli sorunlarından birisi olarak gördüğümüz Kurugeçit Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi Turan Özdemir Caddesini bir araya bağlayacak olan Gölbaşı Tren Garı altından Botanik Park’a alt geçit yapılacağı müjdesini hem ilçe halkımıza hem de Kurugeçit Mahallesi sakinlerine müjdelemek istiyorum.

Mahalle sakinleri genel olarak tren garı içerisinden trenlerin arasından ilçe merkezindeki çarşımıza geçiş yapıyorlardı. Bu geçişler esnasında bazı sıkıntılar yaşanabiliyor, trenlerin olduğu zamanlarda geçmek epey bir zor oluyor. Biz hem güvenlik açısından hem de bu zorlukların giderilmesi açısından yaptığımız girişimler sonucu yaklaşık maliyeti 4 milyon 819 bin TL’ye mal olacak projenin geçmesini sağladık. Projenin geçmesinde desteklerini esirgemeyen teşekkürlerimi sunuyorum. Alt geçidimiz şimdiden Kurugeçit Mahallesi halkına ilçe halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Bir önceki yazımız olan Ot yangını ormanlık alana sıçradı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir