Bill Gates'ten çocuklarına 'teknoloji' sınırlaması

İngiltere’nin Daily Mirror gazetesine konuşan Gates, çocuklarının cep telefonu sahibi olmayı çok istediklerini ancak 14 yaşına gelene kadar onlara cep telefonu almadıklarını söyledi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, dünyanın en zengin insanlarından biri olan Gates, ev içinde teknolojik cihazların kullanımıyla ilgili kurallar bulunduğunu belirtti.

Gates, Ekrandan uzak durulması gereken bir zaman belirliyoruz, böylece mantıklı bir saatte uyumaya gidiyorlar dedi.

20, 17 ve 14 yaşlarında üç çocuğu olan Gates teknolojinin ev ödevi yapmak ya da arkadaşlarıyla iletişimde kalmak gibi faydalarının yanısıra aşırıya kaçmaması için uğraştıklarını da söyledi.

”YEMEK MASASINDA CEP TELEFONU YASAK”

Bill Gates, Evde yemek yerken masada cep telefonlarına izin vermiyoruz. Çocuklarımıza 14 yaşına gelene kadar cep telefonu almadık. Diğer çocukların çok daha erken cep telefonu aldıkları konusunda sürekli şikayet ederlerdi dedi.

Çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmenin önemine de değinen Gates, mutluluk kaynağının zenginliği değil, eşi Melinda olduğunu söyledi.

STEVE JOBS’DA ‘TEKNOLOJİYİ’ SINIRLAMIŞTI

Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs’un da Bill Gates gibi davrandığı biliniyor.

Jobs, iPad’in piyasaya çıkmasının ardından çocuklarına ürünü beğenip beğenmediklerini sorduğunu açıklamış, ancak iPad kullanmadılar. Evde çocuklarımızın ne kadar teknoloji kullanacaklarına sınır getiriyoruz diye konuşmuştu.

Steve Jobs’un biyografisini yazan Walter Isaacson da Her akşam Steve’in mutfaktaki büyük masasında yemek yenirken kitaplar, tarih ve pek çok farklı konu konuşulurdu. Kimse iPad ya da bilgisayar kullanmazdı. Çocuklar cihazlara bağımlı görünmüyordu demişti.

Bir önceki yazımız olan ABD'den korkutan açıklama! Olağanüstü hareketlilik başlıklı makalemizde abd, Amerika Haberleri ve çin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir