Babar: “Sağlık teşkilatının yeniden yapılanması olumlu”

Hayat Derneği Başkanı Yusuf Babar, tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da sağlık teşkilatının yeniden yapılandırıldığını, tek elden yönetimin daha verimli olacağını dile getirdi.

Babar, il sağlık müdürü, 4 başkan, 5 başkan yardımcısı, 12 uzman ve 7 ilçe sağlık müdüründen oluşacağını ifade etti.

Babar, “Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatlarında asla geriye dönüş söz konusu olmadan hizmetin sunumunda değişikliğe gidilerek İl Sağlık Müdürü tepe yönetici olarak altında ilin nüfus oranına göre başkanlar, başkan yardımcıları,uzmanlar, ilçe sağlık müdürleri bulunacaktır. Adıyaman sağlık teşkilatı da nüfus oranına göre, 1 sağlık müdürü , 4 başkan, 5 başkan yardımcısı, 12 uzman ve 7 ilçe sağlık müdürü tarafından yönetilecektir.

Anadolu Hayad olarak öncelikle hizmet sunumundaki değişikliğin ülkemize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Tecrübeli yöneticilerle yola devam edilerek , çalışan güvenliğinin maksimum düzeyde tutularak bütün personeli ayrımcılık yapmadan eşit bir şekilde çalışma barışını esas gören, hizmet sundukları hasta ve yakınlarının nitelik ve nicelik olarak memnuniyetini sağlayan , dürüst, liyakatlı, ilkeli, vatanına, bayrağına bağlı vizyon ve misyon sahibi idarecilerin ülke genelinde olduğu gibi ilimiz Adıyaman’a atanmasını istiyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Köpeklerin kovalamasıyla kuyuya düşen 37 koyun kurtarıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir