Alt dudak yerine fonksiyonel kas nakli yapıldı

Kerim Ünal tarafından Adıyaman’da ilk defa alt dudakta cilt kanseri teşhisi olan bir hastanın alınan alt dudağı yerine bacaktan kas dokusu nakledildi.

Adıyaman’da yaşayan 51 yaşındaki Aydın Özbek, daha önce gırtlak kanseri nedeniyle alt dudağında oluşan cilt kanseri nedeniyle Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Plastik Cerrahi servisinde muayene edilen hastanın, alt dudağının tamamına yakının alınması gerektiği ve yerine bacağından alınacak bir kasın nakil edilmesini önerildi. Adıyaman’da ilk defa yapılan “Fonksiyonel Kas Nakli Operasyonu” ile Özbek’in alınan alt dudağı yerine bacaktan kas dokusu nakledildi.

Hastaya uygulanan operasyon ile ilgili bilgi veren Kerim Ünal, “51yaşındakihastamızdaha önce alt dudağında oluşan cilt kanseri teşhisi sebebiyle hastanelere başvurmuş olmasına rağmen ameliyat olamamış bize başvurdu bizde gerekli tetkikleri yaparak alt dudağının tamamına yakının alınması gerektiği ve yerine bacağından alınacak bir kasın nakil edilmesini önerdik. Yaklaşık 3 saat gibi çok kısa bir sürede operasyon tamamlandı. Hastamız gayet iyi ve sağlıklı olup nakledilen dokuda da herhangi bir sorun yok” dedi.

olmadığını belirtti.

Hastane olarak önemli bir operasyonu gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan; “Hastane olarak gerek branşlarında uzman hekimlerimiz, hastane çalışanlarımız ve modern cihazlarımızla sadece Adıyaman halkına değil, bölgemize ve farklı illerden gelen hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Hastanemiz bünyesinde bir biri ardına önemli operasyonlara imza atarken son olarak 51 yaşındaki kanser hastamıza hastanemiz hekimlerinden Uzm. Dr. Kerim Ünal tarafından başarılı bir operasyon yapılmıştır. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, başarılı operasyona imza atan hekimimize ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Genel Sekreter Sayın Erdoğan Öz ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Artık ilimizde, hemen her branşta özellikli operasyonlar yapılabilmekte ve gün geçtikte şehrimizde verilen sağlık hizmetlerinin kalitesi artmaktadır. Tedavi gören hastaya ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Başarılı çalışmaların her alanda artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Milletvekili Özkan: “AK Parti sürekli engellilerin yanında oldu” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir